AIC
El. paštas
info@apicentras.lt
Apie mus Paslaugos Galerija English
AIC » Temos » Aplinką saugojantis vartojimas » Ekologinis ženklinimas
Ekologinis ženklinimas

Ekologinis ženklinimas

Mažina aplinkos taršą ir saugo sveikatą. Ekologiniu ženklu žymimi tie gaminiai, kurių gamybos metu naudojamos tokios žaliavos ir technologiniai procesai, kurie mažiau teršia orą, vandenį, dirvožemį bei sudaro mažiau atliekų. Tokie gaminiai ir iš jų susidarančios atliekos nekenkia žmonių sveikatai ir aplinkai.

Taupo gamtinius išteklius. Nustatyti kriterijai atsižvelgia į gaminių atliekų perdirbimo, antrinio panaudojimo galimybes, pakuotės kiekį. Be to, ženklintų produktų gamybos bei eksploatacijos metu sunaudojami mažesni kiekiai elektros energijos, vandens ir kt.

Leidžia patiems vartotojams pasirinkti mažiau kenksmingus aplinkai gaminius ar paslaugas ir tokiu būdu mažinti kenksmingą poveikį aplinkai ir sveikatai.

Didina pramonės įmonių konkurencingumą. Mažindamos energijos ir žaliavų sąnaudas produkcijos vienetui, įmonės gali padidinti produktyvumą – kartu su aplinkos apsaugos mokesčiais mažėja ir produkcijos savikaina. Be to, įmonėms atsiveria naujos verslo galimybės. Tai nulemia aiškus vartotojų prioritetų teikimas aplinkai ir mažai žalingi gaminiai sveikatai; investuotojų, partnerių reikalavimai, griežti valstybinių institucijų įstatymai. Lietuvoje ši tendencija dar nėra ryški, tačiau senosiose ES šalyse, kur aplinkos apsaugai skiriamas didžiulis dėmesys, rinkoje įsitvirtinti ir sėkmingai konkuruoti gali tik įmonės, atsižvelgiančios į šiuos kriterijus.
Doirani